Má pravdu Ján Figeľ, alebo Google.

28. februára 2012, Vladimír Faič, Nezaradené

Nefunkčná Daňová správa najlepšie ukazuje ako pevne drží pani premierka kormidlo v rukách a najlepšie dokumentuje kvalitu jej „posádky“. Netreba sa preto čudovať , že „posádka“ stroskotanej lode sa snaží rýchlo zabudnúť,  že stroskotala a už napína plachty na nových plavidlách, aj keď sú to možno len záchranné člny.

Pochopiť možno teda aj snahu všetkými dostupnými prostriedkami zahmliť  slovenskú politickú realitu či už spravodajskými hrami, alebo absolútne bezvýznamnými témami, aby občan do dňa volieb už ani netušil kto bol v skrachovanej vláde.

Znesiteľné môže byť aj to, že sa SDKÚ sama seba pasuje za jedinú stranu skutočne bojujúcu s korupciou a že KDH dokonca vyhrala takúto súťaž podľa „objektívnej“  mimovládky.

Znesiteľné a pre mňa potešiteľné a povzbudivé  je tiež to , že KDH konečne po dlhých rokoch objavilo termín sociálne orientované trhové hospodárstvo, z platného   to článku  55, našej Ústavy, z ktorého obsahu  má vychádzať politika  typická pre sociálny štát. Možno netreba ani dodávať, že všetky pravicové vlády  tento článok ignorovali, či už v sociálnej politike , službách vo verejnom záujme, ale najmä  majetkovej účasti štátu v strategických podnikoch ich privatizáciou.

Bola to strana Smer-SD, ktorá princípy vychádzajúce z čl. 55 Ústavy implementovala do svojho programového vybavenia i praktickej politiky.

Ťažko  stráviteľný je však obsah volebného spotu KDH, v ktorom Ján Figeľ na príklade Grécka varuje občanov pred podporou Smeru-SD , pretože socialisti v Grécku priviedli túto krajinu ku krachu a chaosu. Neveril som vlastným očiam a ušiam a tak som si  svoj absolútne odmietavý postoj k takémuto výkladu ,verifikoval cez vyhľadávač Google. Tu je výsledok. Dočítal som sa , že zadlžovanie Grécka začalo ešte v minulom storočí za vlády pravicového politika Karamanlisa, a ďalej „ Problémy s gréckou ekonomikou sa prehĺbili začiatkom tohto storočia, za vlády PASOKu, kedy bol premiér Konstantinos Simitis.

Najviac  však ekonomika utrpela počas pravicovej vlády Nea Dimokratia  Konstantinosa Karamanlisa,  ktorá trvala do roku 2009. Vládny kabinet po odstúpení čelil škandálom s korupciou a zatajovaním štátneho deficitu, ktorý sa vyšplhal až na 14 %. Vláda namiesto toho, aby šetrila si požičiavala ďalšie pôžičky na udržanie štandardu krajiny. Nová vláda Jeorjosa Papandreu  /socialistu , moja pozn./ musela prijať tvrdé opatrenia , zníženie platov , či zvýšenie dôchodkového veku…“ Ďalší vývoj v Grécku je už vlastne súčasnosť.

Kto má teda pravdu ?  Ján Figeľ, alebo fakty vo vyhľadávači Google.

Nazdávam sa, že používanie takýchto lacných a zavádzajúcich prístupov nesvedčí o serióznosti autorov a neprispieva ani k dobrému menu akéhokoľvek politika nieto ešte šéfa tzv. bieleho volebného tímu.

Vladimír Faič, poslanec NR SR za Smer-SD